Forum ERGO

Administratorów oraz Użytkowników rozwiązania Comarch ERGO zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 10-11 września w Osadzie Karbówko w Elgiszewie. Podczas Forum zaprezentujemy nowe funkcjonalności systemu oraz opowiemy o dalszych planach rozwoju systemu. Konferencja będzie obfitować w dużą dawkę wiedzy merytorycznej i praktycznej. Zostaną zorganizowane dedykowane szkolenia instruktażowe w kilku blokach tematycznych: gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia, systemów drogowych, mienie i systemy dziedzinowe.

W trakcie konferencji będzie również okazja do spotkań oraz konsultacji z naszymi ekspertami oraz innymi użytkownikami systemu. W pierwszym dniu Forum zapraszamy do wspólnej zabawy integracyjnej w terenie. Zarówno przygotowany program konferencji jak moc atrakcji towarzyszących na terenie osady będzie sprzyjał rozmowom oraz możliwościom wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Agenda

I dzień 10 września

9:30 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:10

Otwarcie Forum
10:10 – 12:10 Comarch ERGO – podsumowanie ostatniego roku, plany, zmiany organizacyjne – Adam Świętojański, Paweł Wiechucki, Michał Michalak
12:10 – 12:50 Lunch
12:50 – 13:20 Trendy, kierunki rozwoju produktu – Paweł Szmajda
13:20 – 13:30 Przerwa
13:30 – 15:00Nowe funkcjonalności w Comarch ERGO. Plan rozwoju produktu z obszarów: Geodezja i Kartografia, Planowanie Przestrzenne, Gospodarka Nieruchomościami, Zarządzanie Drogami, Geoportale – Katarzyna Wykręt, Roman Orlikowski, Robert Podłucki, Adam Ramza, Maciej Żuber
15:00 – 15:20Przerwa
15:20 – 18:20 Zajęcia w terenie – wspólna zabawa integracyjna
19:30 Kolacja – biesiada grillowa

II dzień 11 września

10:00 – 12:30

I sesja szkoleniowa:

Blok tematyczny „Gospodarka Przestrzenna” – mapy, geoportale, planowanie przestrzenne – Maciej Żuber, Paweł Szmajda, Roman Orlikowski
Blok tematyczny „Geodezja i Kartografia” – Katarzyna Wykręt, Maciej Czamara, Paweł Tkaczyk

12:30 – 13:10 Lunch
13:10 – 14:50 II sesja szkoleniowa:

Blok tematyczny „Systemy Drogowe” – Adam Ramza, Maria Laskowska
Blok tematyczny „Mienie i Systemy Dziedzinowe” – Robert Podłucki, Roman Orlikowski
14:50 – 15:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji

Prelegenci

 • Maria Laskowska

  Specjalista Systemu Zarządzania Infrastrukturą Drogową

  Absolwentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, na kierunku Budownictwo w zakresie dróg, ulic i lotnisk. Kierownik projektów, wdrożeniowiec, serwisant oraz konsultant. Posiada 14-letnie doświadczenie w zakresie ewidencji dróg, organizacji ruchu i systemów zarządzania drogami. Z systemem ERGO związana od 2015 r. Amatorka cukiernictwa i zagorzała miłośniczka jazdy na rowerze.

 • Maciej Czamara

  Specjalista systemu Comarch ERGO ds. Geodezji i Kartografii

  Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. Posiada 7-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Urzędzie Miejskim we Włocławku na stanowisku inspektora w Wydziale Geodezji i Kartografii oraz 12 letnie doświadczenie zawodowe w wykonawstwie geodezyjnym. Od 2015 r. związany z rozwojem systemu ERGO w zakresie geodezji i kartografii.

 • Roman Orlikowski

  Kierownik Produktu Gospodarka Przestrzenna Comarch ERGO

  Absolwent Geografii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych z Programowania i Zastosowania Komputerów na UMK w Toruniu. Posiada bogate doświadczenie z zakresu GIS zdobyte w kraju i za granicą, w różnych branżach i projektach– planowanie przestrzenne, leśnictwo, fotogrametria, archeologia. Od 2011 roku związany z ERGO. Początkowo jako Analityk GIS, Doradca Klienta i Kierownik ds. Rozwiązań Comarch ERGO dla Administracji Samorządowej. Od października 2018 roku jest Kierownikiem Produktu Gospodarka Przestrzenna Comarch ERGO, odpowiedzialnym za rozwój produktu w obszarach: planowania przestrzennego, budownictwa, gospodarki komunalnej, ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa, ochrony zabytków, bezpieczeństwa publicznego, systemu oświaty oraz demografii. Wolny czas najchętniej spędza aktywnie na wspinaniu, bieganiu, rowerze górskim.

 • Katarzyna Wykręt

  Product Manager Geodezja i Kartografia

  Absolwent AGH na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, specjalizacja geodezja inżynieryjno-przemysłowa. Geodeta uprawniony. Uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Od początku kariery zawodowej związana z nowoczesnymi technologiami pozyskiwania i przetwarzania danych przestrzennych. Z ERGO związana od 2011 roku – początkowo wdrażając system jako Kierownik Systemu Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Od 2015 zajmuje się rozwojem systemu ERGO w zakresie geodezji i kartografii. Posiada góralskie pochodzenie i temperament. Wolny czas spędza aktywnie biegając, jeżdżąc ma rolkach, rowerze lub nartach.

 • Paweł Wiechucki

  Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Matematyki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz w Oxford Brookes University, School of Technology. Studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. W Comarch od 2009 roku. Zaczynał pracę jako programista, następnie zdobywał doświadczenie jako analityk i kierownik zespołu. W 2014 roku stanął na czele działu wsparcia produktu Comarch EZD. Od stycznia 2018 odpowiedzialny za zapewnienie wsparcia serwisowego dla użytkowników Comarch ERGO.

 • Michał Michalak

  Dyrektor Centrum Produkcyjno-Wdrożeniowego

  Absolwent wydziałów: Zarządzanie i Marketing oraz Międzynarodowe Stosunku Gospodarcze i Polityczne Szkoły Głównej Handlowej. Od ponad 18 lat związany z Grupą Kapitałową Comarch. Ma na koncie wiele wdrożeń systemów informatycznych w największych instytucjach publicznych, zarówno jako analityk, konsultant, jak i kierownik projektu. Posiada certyfikaty Prince2 Practitioner, ITIL, ISTQB. Od września 2018 roku odpowiedzialny z produkcję Comarch ERGO oraz realizację projektów wdrożeniowych

 • Paweł Szmajda

  Z wykształcenia inżynier budowlany, absolwent Politechniki Warszawskiej. Rzeczoznawca majątkowy. Ekspert Banku Światowego w sprawie tworzenia systemu LPIS. Ekspert Unii Europejskiej ds. budowy systemu katastralnego naszego kraju. Ponad 20-letnie doświadczenie w praktycznym wykorzystaniu technologii GIS. Idealista potrafiący przekuć w praktykę innowacyjne pomysły. Twórca platformy ERGO.

 • Adam Świętojański

  Dyrektor Business Unit Administracja Samorządowa

  Absolwent Wydziałów Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W Comarch zaczynał jako analityk i wdrożeniowiec, następnie pełnił funkcję kierownika projektów w wielu istotnych projektach dla administracji publicznej w Polsce. Przez wiele lat był kierownikiem centrum produkcyjno-wdrożeniowego, a od blisko 2 lat odpowiada w Comarch za wytworzenie i wdrożenia rozwiązań w administracji samorządowej jako dyrektor Business Unitu. W swoim życiu zawodowym brał również udział w wielu projektach doradczych i w tworzeniu wielu innowacyjnych rozwiązań – m.in. jest współtwórcą Profilu Zaufanego. Posiada wiele istotnych certyfikatów w zakresie zarządzania w IT, m.in. PMP, Prince2Professional, ITIL, TOGAF, RUP.

 • Adam Ramza

  Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, o specjalności drogi, ulice lotniska. Były nauczyciel akademicki w zakresie projektowania dróg, ulic, skrzyżowań, inżynierii ruchu i HCM oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Z rozwojem oprogramowania do zarządzania drogami związany od 5 lat. W firmie Comarch pracuje od 2017 roku jako Product Owner - odpowiedzialny za rozwój systemu w zakresie rejestrów drogowych. Amator zdalnie sterowanych modeli latających i jeżdżących. Z zamiłowania elektryk, elektronik, ogrodnik i murarz. 

 • Robert Podłucki,

  Produkt Owner Gospodarka Nieruchomościami

  Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale Prawa i Administracji. Studia podyplomowe w zakresie Szacowania Nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. 10 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Urzędzie Miejskim we Włocławku na stanowisku inspektora w wydziale Gospodarki Nieruchomościami. Od 2014 r. związany z rozwojem systemu ERGO w roli Product Ownera.

 • Paweł Tkaczyk

  Konsultant ds. wdrożeń

  Magister inżynier geodezji i kartografii ze specjalizacją fotogrametria, teledetekcja i systemy informacji przestrzennej. Ukończył wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W 2014 roku rozpoczął pracę jako geodeta w jednej z warszawskich firm geodezyjnych. Od listopada 2015 do grudnia 2017 inspektor w wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. W szeregach Comarch rozpoczął pracę na stanowisku konsultanta ds. wdrożeń od grudnia 2017 r.